W ramach świadczonych przez nas usług wykonujemy regenerację i czyszczenie katalizatorów SCR Euro 5 oraz Euro 6 w samochodach wszystkich marek. Regeneracja SCR w autach DAF, MAN, Volvo, Scania oraz wielu innych – szybko i kompleksowo. Umów się na dogodny termin i zyskaj gwarancję emisji spalin zgodnej z europejskimi normami.

Regeneracja katalizatorów Euro 5, Euro 6

Układ katalitycznej redukcji spalin SCR to system, którego podstawowym zadaniem jest ograniczenie ilości emisji tlenków azotu (NOx) do atmosfery. Powstawanie tego rodzaju związków chemicznych na skutek wysokiej temperatury oraz obecności w spalinach tlenu jest procesem całkowicie naturalnym, podobnie jak obniżenie sprawności katalizatora SCR na skutek wieloletniej eksploatacji. Dyrektywy Euro 5 oraz Euro 6 wprowadzające bardzo restrykcyjne ograniczenia w zakresie emisji spalin przez samochody z silnikiem wysokoprężnym, obligują szczególnie samochody ciężarowe do redukcji emisji tlenków azotu, tlenków siarki czy węglowodorów. Konsekwencją niedostosowania układów wydechowych do europejskich przepisów jest nie tylko ponadnormatywna emisja zanieczyszczeń powietrza, ale również bardzo wysokie mandaty i kary pieniężne, nakładane na firmy transportowe.

Czyszczenie katalizatorów: MAN, Scania, DAF, Vovlo, Renault

Aby uniknąć poważnych konsekwencji, jakie niesie z sobą nieprzestrzeganie dyrektyw w zakresie czystości powietrza, samochody wyposażane są w coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, takie jak katalizatory SCR. Działanie urządzenia sprowadza się do wstrzykiwania wodnego roztworu mocznika w strumień spalin, czego efektem jest rozbicie bardziej szkodliwych tlenków azotu na tlenek azotu i parę wodną.

Czyszczenie katalizatorów SCR – nasze zalety:

  • wykorzystanie najnowocześniejszej technologii,
  • nawet 98% skuteczności w regeneracji filtrów DPF/FAP oraz katalizatorów DOC/SCR,
  • wieloletnie doświadczenie i kompletna diagnostyka,
  • dobór optymalnych rozwiązań do danego urządzenia,
  • gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów,
  • regeneracja filtrów i katalizatorów w autach osobowych, ciężarowych, autobusach wszystkich marek,
  • miła obsługa, szybkie terminy, atrakcyjne ceny!

Wykonywana przez nas regeneracja katalizatorów SCR odbywa się przy zastosowaniu specjalistycznej stacji roboczej FH2 Semi Double szwajcarskiej firmy FFSolution. Jej posiadanie stawia naszą firmę w wąskim gronie kilku serwisów w Polsce mogących zaoferować tak zaawansowaną technologię, jeśli chodzi o czyszczenie katalizatorów SCR Euro 5 oraz Euro 6 w samochodach marki DAF, Scania, Volvo oraz wielu innych modelach aut dostawczych, ciężarowych, autobusów oraz pojazdów o specjalistycznym przeznaczeniu.