Zajmujemy się kompleksową regeneracją zaworów EGR w samochodach wszystkich marek. Atrakcyjne ceny i szybkie terminy realizacji. Na życzenie Klienta, jesteśmy w stanie również całkowicie wyłączyć zawór EGR w samochodzie.

Zawór EGR – przyczyny awarii

Możemy wymienić co najmniej kilka powodów, dla których zawory EGR montowane w samochodach w celu obniżenia emisji tlenków azotu (NOx) w spalinach, ulegają awarii. Do najpowszechniejszych powodów usterek zaliczają się:

  • intensywne zanieczyszczenie poszczególnych elementów zaworu spalinami, cząstkami sadzy oraz wieloma innymi substancjami będącymi efektem spalania paliwa w silniku,
  • działanie agresywnych związków chemicznych znajdujących się w spalinach (tlenki siarki, węglowodory, tlenki azotu),
  • awarie układu sterującego pracą zaworu EGR w nowszych modelach samochodów.

Objawy uszkodzonego zaworu EGR

Układ EGR, choć zaprojektowany w szczytnym celu – redukcji zanieczyszczeń w spalinach – jest niestety bardzo awaryjny, więc nierzadko przynosi posiadaczom aut więcej szkody niż pożytku. Jeśli awaria zaworu spowodowana jest silnym zanieczyszczeniem, na desce rozdzielczej zapali się lampka kontrolna. Konsekwencja uszkodzonego zaworu EGR będą też błędy zapisywane w pamięci komputera pokładowego lub odczuwalne zmniejszenie mocy silnika.

Regeneracja EGR

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie naprawy zaworu EGR. Kompleksowa regeneracja EGR oraz jego trwałe, mechaniczne i komputerowe wyłączenie – skontaktuj się z nami, umów na dogodny termin i rozwiąż problem z zaworem EGR raz na zawsze.